Thinjat mund ti errësoni ne kete menyre..Çaji i zi

Merrni gjethet e çajit të zi dhe vendosini në një litër ujë. Vlojini për 30 minuta dhe lëreni të pushojë për 24 orë. Filtrojeni ujin dhe shpëlani flokët me pas çdo larje me shampo.

Kakao

Edhe me kakao mund të errësoni flokët gri, natyrisht duke formuar një krem të përbërë nga 3 lugë mjaltë dhe 3 lugë kakao. Aplikoni maskën në flokët e thatë për rreth 1 orë dhe shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Sherebela
Vloni një litër ujë me 200 gram gjethe sherebele për 30 minuta dhe pastaj lëreni të ftohet.
Përdoreni çajin si maskë para larjes dhe lëreni të veprojë për 30 minuta.

Vaj Amla

Në Indi për të lyer flokët e bardhë përdoret zakonisht vaji Amla, ose vaji i rrushit indian.
Butësisht masazhoni kokën tek rrënjët me vaj amla dhe pastaj gradualisht të gjithë gjatësinë për rreth 15 minuta çdo ditë.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts