Ja si te largoni dhimbjen e kokës pa ilaçeJa disa këshilla për të larguar dhimbjen e kokës pa përdorur medikamente mjekësore

1. Limoni

Limoni ndikon veçanërisht në kurimin e dhimbjes së kokës. Këshillohet që të merrni pak ujë të vakët dhe ta përzieni me lëng limoni. Nëse dëshironi mund të hidhni dhe lëng frutash të shtrydhur.

2. Pini sa më shumë ujë

Pini sa më shumë ujë gjatë ditës. Shpesh herë dhimbja e kokës ndodh për shkak të dehidratimit.

3. Molla

Hani çdo ditë mollë të spërkatur me pak kripë natyrale, do të shihni se do të ndikojë pozitivisht në qetësimin e dhimbjes së kokës.

4. Copa akulli

Akulli përmirëson qarkullimin e gjakut, kështu që vendosni copa akulli në zonën ku keni më shumë dhimbje.

5. Gjethe menteje

Merrni një gotë ujë të nxehtë, hidhni një lugë gjethe menteje të grirë dhe lëreni për rreth 10 minuta. Më pas pijeni. Kjo ndihmon në qetësimin e dhimbjes së kokës.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts