Ja disa këshilla si të shplodhni sytëAktiviteti gjatë ditës, qëndrimi para kompjuterit, apo pagjumësia janë dhe shkaku që sytë tanë mund të ndihen të lodhur.

Shpesh secili nga ne mund të jetë pjesë e një situate të tillë por nuk e di si të veprojë dhe pse ekzistojnë zgjidhje të thjeshta për të realizuar dicka të tillë.

Një mënyrë për ta larguar këtë lodhje është që në një enë me ujë të nxehtë të hidhni pak kamomil dhe ta zieni mirë.

Pas dhjetë minutash fusni në ujë disa copa pambuku, të cilat mund t’i vendosni sipër kapakëve të syve, por me to mund të fërkoni edhe pjesën tjetër të fytyrës.

Në këtë mënyrë do të ndjeni një lehtësim të menjëhershëm dhe do të keni sy më të çlodhur.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts