Duhanpirës, ja receta që ju pastron mushkëritëNjë nga gjërat më të rëndësishme që duhet të mbani mend është se duhanpirësit, pasivë ose aktivë qofshin, dhe rezidentët e qyteteve të mëdha duhet të kujdesen për sistemin e tyre të frymëmarrjes.

Kjo është për shkak të faktit që sistemi i frymëmarrjes është më i prekshëm ndaj çrregullimeve të ndryshme.

Fatmirësisht ekziston një recetë për të pastruar mushkëritë. Shkencëtarët thonë se përbërësit në këtë recetë mund të parandalojnë kancerin. Ndaj moz hezitoni ta ndiqni këtë recetë.

Përbërësit janë: 1 copë e vogël rrënjë xhixherfilli, 2 lugë shafran Indian, 400 gram hudhër, 400 gram sheqer.

Metoda e përgatitjes

Hidhni ujë brënda një ene të përshtatshme, vendoseni në zjarr dhe shtoni sheqerin. Sapo të fillojë të ziejë, shtoni hudhrën, xhixherfillin dhe shafranin. Prisni derisa përzierja të ziejë.

Pastaj zhvendoseni nga nxehtësia dhe lërëni të ftohet në temperaturën e dhomës. Mbajeni lëngun në frigorifer.

Si ta përdorni përzierjen?

Merrni dy lugë gjelle  të përzierjes në mëngjes me stomakun bosh dhe dy pas vaktit tuaj të fundit.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts