12 mënyrat për të reduktuar stresinMë poshtë do të gjeni 12 mënyrat se si të qëndroni të qetë në këto ditë të fundit të vitit.

Duhet të jeni mirënjohës dhe falenderues

Bëni një devijim nga rutina, gatuani diçka, luani me fëmijët tuaj, etj

Telefonoji një miku, ata do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë

Terapia më e mirë buzëqeshja

Merre veten me të mira, pi një çaj, konsumo një çokollatë të zezë

Medito

Ushqehuni shëndetshëm dhe bëni palestër

Falni

Dëgjoni muzikë

Shkruani

Relaksohu

Mbani nën kontroll emocionet tuaja
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts