Sanduiçi “mostër”…E kanë pagëzuar me emrin ” Sanduiçi mostër”pasi ka shumë kalori. Ky sanduiç gjigand është realizuar nga shefi i kuzhinës Dave Cameron. Cameron e ka krijuar këtë ushqim për të gjithë ata që kanë oreks shumë të madh dhe që preferojnë ushqimet e shpejta. Sipas shefit britanik, ky sanduiç përmban më shumë se gjysëm kilogramë mish derri, proshutë, shumë patate, domate, sallatë, vezë të ziera, djath, etj.

Sasia e kalorive e këtij ushqimi “gjigand”, është afërsisht 6000 kalori, kështu që e merrni vet me mend sesa kilogramë mund të shtoni në rast se e mendoni nëse do ta konsumit një sanduic të tillë.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts