Përmbytje dhe shira, ja kur do të rinisë mësimi në shkollaMinistrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka treguar se kur do të nisë mësimi në shkolla, pas ndërprerjes nga reshjet e shiut dhe përmbytjet. Nikolla ka thënë se mësimi do të rinisë të hënën.
“Si rezultat i masave të marra, është bërë e mundur që mësimi të rifillojë nesër, ditën e hënë”, tha Nikolla.

Ndërsa, 27 shkolla në zonat e prekura nga përmbytjet, nuk do të zhvillojnë mësim as nesër, deri në një njoftim të dytë.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts