8 thënie të Ellen DeGeneres që inspirojnë botënEllen është një nga komedianet më qesharake në glob, ajo është mbretëresha e televizionit ditor

Emisioni i saj “The Ellen DeGeneres Show” ka ngazëllyer publikun 13 vitet e fundit. Ajo është fituese e 27 çmimeve Emmy, por ajo ka fituar shumë më shumë zemra.

Kur ajo nuk është e zënë duke i bërë njerëzit të qeshin, ajo është një model i komunitetit LGBT, një dashuruese e kafshëve dhe një bamirëse e madhe, shkruan rtv21.tv.

Më poshtë kemi 15 thënie qesharake por edhe inspiruese nga vetë gruaja më qesharake që njohim.

1. Pyes njerëzit se pse ata mbajnë kokat e drerëve në muret e tyre. Ata gjithmonë thonë se është një kafshë e bukur, kjo është e tëra. Unë mendoj se nëna ime është shumë e bukur, por unë mbaj fotografi të saj.

2. Pranoje vetën ashtu si je, përveq nëse je një vrasës serik.

3. Njerëzit gjithmonë më pyesin: “A ishte qesharake kur ke qenë fëmijë“? Epo jo, kam qenë kontabiliste.

4. E vetmja gjë që më frikëson më shumë se jashtëtokësorët, është ideja se ata nuk ekzistojnë. Ne nuk mund të jemi krijimi më i mirë që universi ka për të ofruar. Lutem që ne nuk jemi e tëra. Nëse po, jemi në telashe.

5. Nëse dëshiron të pastrohesh nga gjërat gjithmonë mund të bësh në pastrim pranveror, apo mund të bësh atë që bëj une, të ndërrosh vendbanim.

6. Unë nuk kam shkuar fare në kolegj, në asnjë kolegj. Dhe nuk po them se ju keni shpenzuar para pa nevojë, por më shikoni mua. Jam një person shumë i famshëm.

7. Gjërat do të lehtësohen, mendjet e njerëzve do të ndryshojnë, dhe t’i duhet të jesh gjallë për ta parë këtë.

8. Kur jeta të dhuron limonë, ata në të vërtetë mund të jenë portokaj.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts