ESE: Shoqeria ime (group "A'L'M")

Shoqeria ne ditet e sotme eshte gjeja me e cmuar per mua  .
Jan dy princesha qe mua me bejne te lumtur ,ato jane binjake dhe jane te pandara asnji qast ndaj meje dhe une, ndaj tyre .Jane njerezit me besnike qe un kam pasur fatin ti njoh ,karakteri i tyre nuk pershkruhet me fjale jan shume te embela shume te qeta ,nese gjendem nen pranine e tyre mendoj qe mua me ndodh mrekullia me e madhe  ne jete .Jane princeshat e mija sepse qendrimi me to me ben te perjetoj momente te paharrueshme per tere jeten time.
Tek ky grup egzistojne disa lloje shoqerish si :

shoqeri e shejte ,shoqeri pa interes,shoqeri e arte ,shoqeri hyjnore ,shoqeri besnike ,shoqeri bujare .
por une di te them dicka  miqesia eshte kurora me e bukur e nje shoqeri, ne te vertete un dhe dy princeshat e mija e kemi nga nje kurkore te tille miqesie te perjetshme ,
Miqesia jone shkelqen shikohet nga te tjeret dhe e dini perse? Sepse KA URATEN E PERENDISE.
Cfar na beri ne te tri vajzave kaq  njerezore me njera tjetren .Jua them une tani ;Gjithcka ishte e pa programuar ,ishte forca e zemres sone njerezore ,gjithcka e mire ,e embel, e buzeqeshur , e shndritshme si ari ,e dashur ,e paster shkelqyese si BRILANTI
m'u ashtu si dy mikeshat e.mija .A&M dhe grupi yne i perjetesise( A'L'M)
Ndoshta do me drejtohet pyetja se ku banoj un doni ta dini ?!
Banoj ne  buzeqeshje ... sepse ushqehem me nektarin e jetes !
Dua te them qe jeta mua me ka dhen dhurten me te cmuar dhe me te perkryer te kesaj miqesie te arte .
un sot kam shprehur cdo gje ne lidhje me miqesine tone  por si duket veten time e pozicionova si personazh antagonist dhe dy princeshat e mija i pozicionova ne personazhe protagoniste .
Une dua ti falenderoj nga zemra dy engjellushet e mija( A'M)

G*R*U*P*I

("A'L'M")

Punuar me shume emocion.
L.HOXHA)
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts