..

"...dhe vjen koha kur ndalesh per nje moment dhe mendon se pse gjithe kjo pabarazi ne kete bote .Pse dikush nuk ngopet me ato cka ka ,nderkohe qe shume te tjere shtrijne doren per te mbijetuar ??Pse shum te pafajshem vdesin nderkohe qe shume kriminele enden te lire rrugeve?? Pse ne duam pushtet dhe te jemi gjithmone ne krye pa menduar se ka rreth nesh qe gjithcka qe duan eshte nje copez barazi? Shiu bie njelloj per te pasurin dhe te varfrin ,po pse te drejtat e tyre nuk zbatohen njelloj?
Dhe me e rendesishmja pse jetojme atehere ne nje bote ku ushqimi hidhet ne kosh ku shume vdesin se skane Buke te hane ,uje te pine ?Sa e padrejte apo jo? Te fillosh e te mendosh eshte shume e dhimbshme e jo me ta perjetosh! Ka shume femije qe enden rrugeve pa familje ,shtepi te paushqyer ,por qe gjithcka qe marrin nga ata qe i shikojne eshte nje Perbuzje .Pse ne sjemi te afte si qenie humane qe e konsiderojme veten ti ndihmojme keta femije qofte dhe me nje buzeqeshje? Mos valle ne s'kemi nje arsye pse jetojme? Jo , ne fakt ne duhet te jetojme dhe te kemi nje qellim ne jete ,te jemi pjese e atyre qe japin kontributin e tyre per ndryshimin e kesaj pabarazie .Tu japim mundesine te tjereve te ndihen te barabarte,fundja ne jemi te tille!"
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts