ESE: 'Si ndihem adoleshente '

-Ka plot adoleshente qe thurin vargje dhe meken mbas eseve per. dhimbjet sidomos te dashurise ,shkruajne per gjera te trishtuara dhe harrojne se te qenurit adolesht eshte akoma si nje pako dhurate e pa hapur akoma .Eshte akoma si ajo pakoja qe te kenaqer syri vec duke e pare ,pa perjetuar akoma emocionin qe te fal nje dhurate .Je adoleshnt apo jo !! Epo tregoojee ..
Mos u huto duke humbur neper vargje me nota te dhemsura .Trego qe adoleshenca eshte mosha me e bukur qe perjetojme .Ajo na bashkangjit flatrat te zbukuruara me endrra dhe emocione pa fund .Nuk them qe nje adoleshent nuk perjeton emocione qe e merzisin por kane plot gjera per cfare te shkruajne .Na merziten keto statuset e ashtuquajtuajturve '12 vjecare ' ..si ka mundesii qe po e zvogelojne boten duke shperfillur gjithcka keta njerez ?? Pse nuk presin qe ti perjetojne me radhe sipas moshes cdo emocion .Pse duan te bejne gjera si te rritura kur kane plot gjera te bukura duke u pershtatur moshes se bukur qe kemi .Do e kerkojme kete moshe dhe sdo e gjejme ..do i kerkojme keta momente dhe sdo kemi munndesi ti bejme dot ..Te reflektojme praa .po perfshihem dhe une ne kete rreth pasi dhe une adoleshente jam .Le tja leme gjithcka kohes .Gjithcka ka kohen dhe vendin e caktuar ...!! S.B.
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts