Cfare po ndodh me Karten e Studentit ?

Kane kaluar disa vite qe kur eshte premtuar per here te pare karta e studentit dhe deri ne diten e sotme nuk eshte bere asgje ! Thjesht fjale te kota ne fushatat elektorale. Pse akoma nuk kemi nje karte studenti edhe pse duhet ta kemi nje ?

Dalja dhe shperndarja e kartave eshte dicka e thjeshte por zbatimi i saj (studentet te perfitojne cmime te reduktuara) sjell veshtersi ne daljen e kartes. Kjo ndodh pasi shume biznese nuk bien dakord te ofrojne cmime me te mira per kete karte. Por a do vij dita qe studentet te perfitojne nga karta ?!

Nese do dilte karta dhe te zbatohet kjo do sillte permisimin e jetes ekonomike,sociale ,kulturore te cdo studenti.

Ne kerkojme kartat e studentit ! Ne kerkojme CMIME me te reduktuara per STUDENTET !! Qellimi yne eshte te bashkimi dhe sensibilizimi  i personave derisa kjo
E DREJTE E MOHUAR te REALIZOHET

Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts