ESE: "Te menduarit themeli i cdo gjeje"

Te menduari eshte nje ide , nje deshire , nje imagjinate , qe te ben te ndjehesh vetvetja qe cdo vendim apo imagjinate qe ne mendojm . Jeta sot po behej gjithnje e me e veshtire dhe kjo na shtyn me teper te mendojme per nje jete sa me te mire e sa me te bukur . Te menduarit z'do te thote te gabosh , por te pershtatesh me ate qe mund te na ndodhe ne jete . Ndosha edhe nuk mund te ndodhe , por nuk do te thote qe nuk do te mendojme per themelin e cdo gjeje qe mund te hasim ne jeten tone te perditshme . Te menduarit na ben qe te ndjehemi te lumtur , ndoshta dhe jo te lumtur per ate cka mendojme e qe nuk mund te jet e vertet e qe nuk na bohet realitet . Te perballesh me te verteten eshte nje gje e mire . Kjo na ben qe te ndjehemi krenar per vetveten , e qe te jemi aq me shum te bindur . Momentet me te bukura eshte te mendosh dhe te shprehesh lirshem me ate qe mendojme . Te menduarit eshte si bota ne nje parajse , ku cdo gje duket e vertet .
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts