ESE: 'Nena'

-Nene do te dojaa te shkruaja shume per ate qe je per mua ,do te doja te beja poezine me te bukur ne bote .Nje nga ato per cmimet Nobel ,por kur behet fjale per ty ,nuk ka vertete nevoje per fjale,ti me njehh teper mire ..Ti me njeh qe ne kohen kur issha ende nje mendim ,kur ideja per te ardhur ne kete bote me trembte dhe strukesha ne ngrohtesine tende qe me dhuronte trupi jot .Ti. di cdo ndryshim timen ,njeh cdo nishan ,cdo plage qe ke mjekuar ,njeh cdo diffektt qe une kam,ti me njeh zemra ime ,ti me njeh dhe perseri me do shume dhe e tregon ne cdo qasstt .Edhe une te duuaa shume dhe e din psee ??! Te dua sepse cdo mengjes vjen dhe me zgjon me ose pak zhurme qe ben kur iken ne pune por rendesi ka qe ti je personi i pare qe shoh cdo mengjess .Te dua sepse kur vjen ne darke e lodhur nga puna je e gatshme per te me degjuar se cfare dua te them apo mendoj .Te dua sepse je e bukur ,e mrekullueshme ,nuk lodhesh kurre duke ndrequr gabimet e mía dhe nuk uleret kurre pa patur nje arsye te fforte .Te dua sepse i adhuroj perqafimet e tua ,sepse ti din te fshish lotet dhe te me thuash se cdo gje do te behet mire .Une te adhuroj sepse cdo gje qe mund te jem ,cdo lloj gjeje ,nukk do te isha e mundur pa ty .Faleminderit per qortimet qe me benin te te merrja inat per gjysem ore dhe te te doja per 23 oret e 30 min e tjera .Falemderitt per momentet kur me ke qendruar prane .Falemderitt qe egziston .Falemderitt qe me mbajte ne trupin tend .Falemderitt qe nuk u lodhe kurre me mua o e bukura ime .heart emoticon
Stela Bardhi
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts