ESE: "JET REALE"

-Mami un dua te behem X(profesjon).
Keshtu fillojne enderrat tona,enderrat qe do na shoqerojne per nje kohe te gjate.
Po nuk eshte vetem 1,jane me dhjetra.Enderrat arsyeja qe ne vazhdojm para ne jete,ato na motivojne,e s'na lene kurre vetem.
-E pas shume kohesh u desh nje problem ,financjar ,i cfare do lloji qoft ,por qellimit te tij ja arriti ,enderrat e mia mi shkaterroi,mi la te harruara e te shkreta te ai sartar qe i pata ruajtur me aq kujdes.
Lodhja nga puna ,merzitja nga jet s'me lane te shkoj te ajo bote qe aq shume e doja,s'me lane te flija,te shetisja neper enderrat e mia,nje ze tjeter me therret,zgjohu dhe vrapo se bota e enderrave me nuk egziston,jemi ne nje bote tjeter po aq te madhe sa e enderrave por jo njesoj.Ktu s'ka paqe,dashuri,lumturi, ktu njeriu vdes per buk,ktu ka njerez qe tere diten e shpenzojne ne pune "o zot sa te renda"per femijet ,qe ne darke jo si cdo nate te mos bien pa ngrene.Ktu ka,e cfar nuk ka,njerezit qe me kollare,ter kete bot gjezdisin,mos u cudit se edhe ata e kane nje pune,ata vetem nje dit ne vit punojne,genjejn emashtrojne,per kothere buke premtojn dhe as ate premtim se mbajne ,se dalin pune te tjera ,eshte gjith ai popull per tu vjedhur dhe njerezit qe vuajne per buken e gojes harrohen,po fundja kete dini te bejne ata 'te vrasin naten per nje kothere e te qajne diten me shami ne dore'.
-Ti mos u habit,tani s'je ne enderrat e tua por je ne boten e vertet ,e hidhur e embel sido per ty qoft ,shijoje ,jetoje ...
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts