ESE: ...dhe pas gjithçkaje JETO...

..Ndodh ndonjehere, ne mes te marezise se gjerave, te kesh nevoje diku te mbeshtetesh per te mos rene…Nje ze mund te jete nje fije shpetimi. Nje psheretime mund te shndrohet ne nje frymezim… nje frymemarje mund te ndricoje nje shprese, apo te sherbeje si nje dore e shtrire per shpetim…. Jane keto momente ne te cilat toka te dridhet nen kembe. Guret bien nje nga nje nga ngrehinat e mistershme te shpirtit dhe rrokullisen me zhurme e pluhur ne mugetiren e hicit. Jane castet e leshimit. Jane castet e rralla shume prane gjunjezimit, terheqjes, dorezimit. Ste mbetet vecse te urosh erresiren rreth teje, qe ndihmon askush mos e kuptoje rrenimin e ardhshem. Ste mbetet vecse te ulesh koken, te durosh kurreshtjen dashakeqese te botes, si nje mallkim. E kote te te pyesin! Zerat e hijeve qe vijne nga thellesia e se shkuares, nuk duan te dine a je mire. Ato thjesht duan te dine a je ende ne kembe dhe sa akoma do rezistosh. Por jeta eshte nje sprove, ku ne jemi perballur me dyer qe na jane dukur te kycura, por qe na kan sherbyer si porta hyrese drejt suksesit. Mos lejoni qe kjo jet e vyer tju kaloj pa nje buzeqeshje, dhe dhuroheni ate jo per te tjeret por per kenaqesi shpirterore! smile emoticon
E.K
Share:

0 comments:

Post a Comment

---
provimetematures@gmail.com
Powered by Blogger.

Popular Posts